Avsnitt 2: Hunderbara valptid

Nu är avsnitt två av Apport hundskolas podd ute! Den här gången pratar vi valpar – dessa underbara och samtidigt superjobbiga små gullegryn. Till vår hjälp har vi instruktören Caroline Forsberg och vi diskuterar bland annat hur det kan bli när det inte blir som man tänkt sig, vad man ska fokusera på första tiden med valpen och självklart svarar Sara och Mia på era frågor i slutet.

Avsnittet hittar ni som vanligt på iTunes och i Podcasterappen. För er som har Android har vi googlat oss fram till att appen Podcast Addict ska funka, då den synkar med iTunes. 

Har man ingen smartphone, utan vill lyssna via datorn så finns den också här

Stort grattis till Amanda Björklund, som skickat in en fråga och vunnit boken ”Lugn och fokuserad hund”! 

Vi vill så klart gärna ha frågor även till nästa avsnitt, så hör av er! Priset man kan vinna då är bpken ”100% positiv vardagslydnad” av Arne Aarrestad. En toppenbok, oavsett om man har valp eller en äldre vovve. Skicka in din fråga via mail, Facebook eller Instagram och skriv också en motivering till varför just du ska vinna.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *