Du vet väl att vi har en dagisutbildning på distans?

Tillsammans med PickUp Hunddagis erbjuder vi en förmånlig och kvalitativ dagisutbildning, helt på distans. Klicka på länken för mer information.

Utbildningen kostar 5600 kronor och just nu ingår boken ”Första hjälpen när olyckan är framme” av Ylva Trygger och en första-hjälpen-väska för hund. Boken ingår förstås bland de böcker som ska läsas under utbildningen.

Erbjudandet gäller mars 2016.

Dagisutbildning

Utbildningen har inga startdatum, utan du börjar precis när du vill och arbetar helt i din egen takt. Allt material finns nämligen på en hemsida dit du får inloggningsuppgifter. Det rör sig om filmade föreläsningar, läs- och skrivuppgifter. Du mailar in allt till oss för rättning och vi finns så klart här som stöd under hela utbildningstiden.
Praktik gör du på ett dagis du själv väljer ut och den ska pågå i minst två veckor.

Välkommen att höra av dig med frågor! Anmäler dig gör du enkelt via vårt bokningssystem.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *